Pages

neděle 6. září 2015

Týden I: První dojmy z posledního ročníku SŠ

 
Lovím fotky z osobního archivu :).
Neděle dopoledne kolem půl jedenácté: Pohodlně usazená ve své velké posteli momentálně se žlutým damaškovým povlečením snaživě přemýšlím, co napsat. Je to jak boj s větrnými mlýny, zkrátka to nenapíšu lehce a čtivě. 

Tak! A první týden jakožto velká holka oktavánka/maturantka mám za sebou. Jaké to bylo? Zvláštní. Na záchodě mě předběhl asi pětičlenný gang nejspíš z primy a mně to došlo – no respect for oldies ladies. Aktuálním tématem číslo jedna v každé hodině je maturita a výběr vysoké školy. Vysokou už mám vybranou, zbývá jen odmaturovat, být přijata, nastoupit a studovat. Zároveň moc doufám, že mě vybraný obor bude bavit a naplňovat. 

Samozřejmě má poslední ročník i mnohé výhody. V rozvrhu nemám žádné hodinu dějepisu a zeměpisu, které jsem roky opravdu nenáviděla, bojovala s nimi a pak na ně velice neslušně nadávala, protože mi zkazily vysvědčení. Pravda je taková, že to vysvědčení jsem si zkazila jen a jen já, protože jsem paličatá (znamením beran – výmluvička) a odmítala jsem vyvíjet i minimální aktivitu pro zlepšení.

Dále jsem o sobě zjistila zajímavý fakt. Totiž dvakrát týdně mám až na 10, tak jsem si představovala, jak budu mít ráno kopu času, vše si nachystám v klidu, žádný stres. Omyl! V pátek jsem vstala v 5:45, následovalo 25-30 minut jógy, sprcha, snídaně s kávou… A najednou bylo 7:45 a já už pomalu musela jít na autobus, který jsem opět a zase skoro nestihla. Musím si ta svá rána lépe rozvrhnout, vytvořit nějaký smysluplný a fungující systém a sebe samu logisticky postavit do latě.

Tím bych ukončila dnešní upovídaný článek, protože mám na dnešek ještě plány. Ve 13:00 přijede klučina na doučování, poté návštěva babičky s dědou + vyřešit, vyřídit, zařídit vše, co jsem komu naslibovala.

1 komentář:

  1. V prvom rade ti veľmi pekne ďakujem za pridanie sa medzi čitateľov môjho blogu, veľmi si to vážim :)
    Máš nádherný blog, aj keď si ešte len na začiatku, už teraz milujem ako píšeš. S radosťou budem čítať každý jeden ďalší :)

    OdpovědětVymazat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)