Pages

středa 28. října 2015

Podzimní prázdniny – ve znamení fyziky, chemie a limit

Nostalgická chvilka – poslední podzimní prázdniny. Nejspíš svůj poslední školní rok strávím ve znamení nostalgie. 

Během necelých dvou měsíců, kdy jsem byla líná (no přeci naprosto zaneprázdněná!) se ozvat, se toho spousta udála. Na pět dní jsem se podívala do Německa, většinu času jsem strávila v překrásném, multikulturním Berlíně. Užila jsem si parádní a optimismem nabitý koncert Kryštofů. Ochutnala spoustu nových drinků v koktejlbaru. Omezila jsem svůj příjem kávy. Když to tak vyjmenovávám, uvědomuji si, že to není spousta, spíš takové průměrné množství :).


Dnešek je první z pěti dnů strávených doma díky státnímu svátku a podzimním prázdninám. Bohužel pro mě, prázdniny strávím z větší části s fyzikou, protože po prázdninách mě čeká „malá maturita z mechaniky“. Na vysvětlenou- ano, chystám se maturovat z fyziky. Ale začínám z toho mít strach a jednou týdně mě popadne takový slabší panický záchvat, většinou při počítání příkladu, kdy se mi ani na popáté nedaří nalézt těžiště tělesa. V takové chvíli si představuju sebe samu, jak stojím frontu na úřadě práce a vysvětluji velice nepříjemné paní za přepážkou, že nemám žádné zkušenosti z praxe. Po fyzice nastupuje chemie. Z chemie nematuruji a chemický seminář mám jen proto, že už jsem si žádný jiný nemohla vybrat. Beru to pozitivně, v prvním ročníku mě chemie pravděpodobně nemine, tak si letos aspoň zopakuji celou středoškolskou látku.

A teď vážně. Nechci si jen stěžovat, já jsem si ty předměty sama zvolila a opravdu mě baví a zajímají :))). Jen je někdy těžké přinutit se učit. Někde uvnitř však vím, že to má smysl, ale jen ta cesta bude občas složitá. 

Z jiného soudku. V pondělí jsem začala cvičit tolik profláklé 30 Day Shred od Jillian Michaels. Upřímně a s hanbou přiznávám, že nejsem žádný fitness nadšenec. Mám ráda jógu, protože se skvěle protáhnu, ale žádnou pořádnou praxi v ní nemám. A hodilo by se mi trochu zhubnout, abych si pak mohla pořídit nové krásné šaty na stužkovací večírek (logika ženy). Nejvíc se těším na ten pocit, až mám odcvičeno, vyplavené endorfiny mi zlepší náladu a dobijí mě energií. 

Tak jsem se po delší době vypovídala. Ráda bych na blog začala přidávat i články jiného typu, ale musím si to nechat projít hlavou. Na nějaké pravidelné „New In“ nenakupuji dost často a navíc mi takový koncept přijde jednotvárný a nudný, ale přiznávám, že takové články si sama čas od času ráda přečtu, navíc tohle své malé soukromě-veřejné místo nechci označit nálepkou „Beauty Blog“. S radostí si přečtu Váš názor na budoucí zaměření článků ;). 

Na úplný závěr přidávám pár fotek z návštěvy Německa. Musím podotknout, že Berlín je úplně jiný než menší město Regensburg, kde jsem byla loni.
Bysty černouškou byly kouzelné!

Mám i verzi bez náhodného choce, ale on díky vynikne atmosféra :).

1 komentář:

  1. Jeee v Berlíně jsem taky nedávno byla a úplně si ho u tvých fotek vybavuji :)
    S tou fyzikou a dalšími předměty u maturity tě obdivuju, ale věřím, že když se donutíš učit, tak to v pohodě zvládneš :))

    OdpovědětVymazat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)