Pages

úterý 3. listopadu 2015

Míšino lenivé úterý a další plkyVětšinou prožívám lenivé soboty, během takové soboty nic pořádného nedělám, žádný úkol ze svého pečlivě připraveného To Do Listu nedokončím a víceméně se oddávám sladké prokrastinaci. To mi připomíná, četl jste někdo knihu Konec prokrastinace? Tentokrát za neobvykle lenivý den považuji dnešek – úterý. Nebyla jsem ve škole, ale na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamu a odpoledne jsem si zdřímla :D. 

Tam plus mínus mířím :). FJFI = Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská.
Veletrh se koná ve dnech 3. -11. listopadu na brněnském výstavišti v pavilonech G1 a G2. Své stánky si zde připravila většina vysokých škol u nás (veřejné, soukromé i státní), VOŠek, ale také řada jazykových škol popřípadě další formy pomaturitního studia. Na programu je také řada přednášek o vysokoškolském studiu. Na veletrh jsem šla celkem s jasnou hlavou, protože přece jenom nějaké své směřování už mám zvoleno. Zastavila jsem se u stánku VUT, ČVUT a MU, na tyto vysoké si budu podávat přihlášku. Studijní obory si musím sama více srovnat v hlavě, protože mně to přijde nepředstavitelné najednou z fleku zvolit své konkrétní zaměření po osmi letech na všeobecném gymnáziu. 

V rámci své vzdělávací cesty jsem se přihlásila na přípravné kurzy fyziky, které však začnou až v lednu. Dále jsem si objednala skripta k přípravě, pro které si ještě musím zajet do Brna do knihkupectví. A už se jen začít pečlivě učit :D. 

Dnešek je můj devátý den s Jillian a 30 Day Shred! Tělo už si přivyklo a u některých cviků zvládám těžší variantu, proto si přidám 2× týdně kardio v podobě orbitreku, na který se nám doma akorát pěkně práší. Toto kardio mi vychází na středu a pátek, musím se přizpůsobit svému, s prominutím, debilnímu rozvrhu. Ve čtvrtek začnu cvičit level 2.

Zítra mě čekají jen čtyři hodiny ve škole, až si říkám, jestli to má vůbec cenu, protože procestuji tři hodiny :D. Normálně mám ve středu šest hodin, ale zítra nám odpadá cvičení z matematiky. Přestože mám na 10, vstávám v 5:45 a třeba ráno ještě něco dodělám. Odpoledne komplexní opáčko z mechaniky, zacvičit si a doufám, že bych se mohla dostat k nějaké knize.  

Jazyková vsuvka:
V sobotu jsem se podívala na StarDance a kromě pohledných tanečníků, krásně třpytivých šatů jsem obdivovala Marka Ebena a jeho práci s českým jazykem. Fascinuje mě jeho kultivované vystupování, inteligentní humor a jeho pečlivá příprava na přenos.

2 komentáře:

 1. Cestovať 3 hodiny denne do školy musí byť naozaj na nič :/ Lenivé dni milujem :D Ničnerobenie a filmy, hudba a leňošenie :) Knihu som nečítala, ale pravdepodobne by som mala :D čo na ňu hovoríš?
  Milujem plánovanie a TO DO list-y a organizovanie.. Aj keď, sa mi "občas" stane, že všetko nejde podľa plánov :D

  ladyminimalism.com

  OdpovědětVymazat
 2. Nedávno jsem slyšela Marka Ebena v jednom rozhovoru o MFF a měla jsem naprosto stejný dojem. Krásně se to celé poslouchalo.

  Miška

  OdpovědětVymazat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)