Pages

neděle 3. dubna 2016

2 Měsíce


Necelé dva měsíce. Je to poměrně krátká doba, ale záleží na úhlu pohledu. Vždyť Albert Einstein přišel s tím, že čas je relativní veličina a světe div se, ten pozoruhodný pán měl pravdu, i když pro mě, normálního smrtelníka, je to těžko představitelné.

Necelé dva měsíce na to, abych změnila své tělo a především své myšlení. Člověk, který je dobře naladěný a veselý má mnohem krásnější pohled na svět. A je radost tento pohled sdílet s okolím. Uvědomuji si, že svět je nekonečně smutné místo, a proto patřím mezí ty šťastné, že žiji, jak žiji. A stačí! Nechci sklouzávat k ubohému patosu, kterého už bylo napsáno dost.

Poslední týden v červnu mám strávit s přáteli na dovolené v Itálii. Je to pro mě odměna za maturitu, kterou zatím nemám, ale doufám, že se jí za měsíc a půl dočkám. Odměna za osm let na gymnáziu a start do těch nejdelších prázdnin v mém životě. Jsem perfekcionista a chci, aby to bylo perfektní! Myslím tu perfektní nedokonalost, která k výletům patří… ztracené věci na pláži, večírky s cizími blázny, pláč radosti (z kdejaké blbosti :D). 

Dále se rozhoduji, co se dál bude v mém životě dít. Přihlášky na vysokou už jsou dávno podané a v zásuvce už dokonce leží i vyrozumění o přijetí. Jen se rozhodnout, kam teda jít. Zároveň se mi naskytla i nabídka práce, která je velice lákavá, ale připadá v úvahu pouze, když si zvolím lehčí ten lehčí obor.

A to nejlepší nakonec? Je tu jaro. Krásné, teplé a prosluněné jaro. Cloumá se mnou dětská radost z fialek v parku, baví mě jarní vánek hrající si s hladinou rybníků a budí mě vlaštovky, které se vrátily z teplých krajin.   

No stejně jsem to patosem ukončila.

Zatím M.

1 komentář:

  1. Já si vybírám dovču za zkouškové :D Maturitu určitě zvládneš ;) Kampak jsi se hlásila na vysoké? :)

    OdpovědětVymazat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)