Pages

úterý 26. dubna 2016

Skoro maturitní panika Ahoj! :)
Měla bych se učit, měla bych se hodně učit! Přesně to mi právě běhá hlavou, vlastně posledních pár dní skoro pořád. Maturita se blíží, první písemné ze společné části jsou taky za necelý týden. Ovšem místo toho učení jsem se rozhodla zrovna teď něco psát na blog, na který úplně kašlu. Měla bych si srovnat priority.
Zkusím to sepsat tak, aby to mělo logickou strukturu a já si nějakým pokud možno normálním způsobem obhájila svůj ledový klid.

Moje máma říká, že jsem se na maturitu učila už od první třídy. Budu doufat, že má v něčem pravdu a já zkouškou dospělosti opravdu projdu, tak jak moje okolí očekává a konec konců, tak jak já očekávám. Hned v pondělí druhého píši matematiku. A v úterý hurá na češtinu!

Tady cítím zradu. Slohová práce. Neumím psát slohové práce a velice dobře to vím. Navíc mě děsí rozsah – totiž 250 slov mi přijde neskutečně moc a bojím se, že nevymyslím nic slušného/zajímavého/použitelného. Obdivuji všechny, kteří vezmou pero (propisku, ale pero zní poetičtěji) do ruky a slova se jim samotná plynou na papír. Píšou tím krásným samozřejmým způsobem a navíc se to krásně čte. Upřímně je nejen obdivuju, ale malinko jim závidím. 

Ve středu chvilka studijního volna, abych se stihla připravit na Matematiku +. Moc nechápu, co se mi honilo hlavou, když jsem se do této dobrovolné nepovinné zkoušky přihlásila. Pravděpodobně to byla slova spolužáka (spolusedící na matiku :D) – „V klidu. To dáme!“.

Teď mi přijde vysoce nepravděpodobné, že to dáme oba dva, ale budiž. Tady opravdu platí, že je to od slova zkusit, tudíž se nic neděje, když to zkusím a neuspěju.

Tematicky :)) Doufám, že moc neděsím...
A vesele se naučit fyziku, angličtinu a ústní češtinu… Asi začínám pociťovat příznaky počínajícího zoufalství :D. Pořád si říkám, že to musím dát, vždyť už mi doma leží dopisy o přijetí na VŠ, když teda milostivě doložím maturitní vysvědčení… Nebude ze mě lékař, nedej bože zubař, ani biochemik, či právník, ale když to vše zvládnu tak ze mě může být strojní inženýr. Jestli se někdo ptá, co budu dělat, tak sama nemám tušení. Tak nějak doufám, že to zjistím někdy během studia :).
 
Ukončím žvásty o škole, které už mě samotnou nebaví, ale právě tím jediným momentálně žiju. Chtěla jsem ještě napsat pár vět o skvělé P., která má super čtivý blog a momentálně vybrala pár slečen, se kterými společně bojují za „nové tělo“. Je to optimistické a zkrátka se mi to zdá moc pěkné. Třeba se taky dokopu k něčemu pořádnému… dovolená a poslední prázdniny se blíží. A hlavně chci být zdravá, v poslední době mě trápila rýma, teploty a migrény. Tak to chce trochu změnu, podle mě vše souvisí se vším – zdraví, psychická pohoda, strava, pohyb – hezky v rovnováze :).

S přáním krásného zbytku dně M.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)