Pages

čtvrtek 26. května 2016

Maturita za námi, vysoká před námi


Mám to!

Vlastně už je to týden zpět, ale až dnes jsem měla čas si sednout a vypsat se. Minulý čtvrtek jsem maturovala, a protože věřím rčení „Štěstí přeje připraveným“, snažila jsem se poctivě učit. Přesněji minulý čtvrtek jsem skládala zbývající dvě ústní zkoušky – z češtiny a angličtiny. 

Z matematiky a fyziky moje testy dopadly nejlépe, jak mohly, a učitelka mi s klidem schválila můj záměr jít studovat fyzikální inženýrství. Z češtiny mi skóre na výbornou také stačilo, sice jsem si pak vyčítala svých pár hloupých chyb. Perfekcionismus je často velice otravná vlastnost :D.

V angličtině jsem si vytáhla téma William Shakespeare, což byla otázka č. 1 a otázky ze začátku jsem uměla nejlépe. Moje příprava na potítku probíhala tak, že jsem prvních 5-6 minut poslouchala spolužáka, jak povídá o Kuličce a Guy de Maupassantovi. Pak jsem si uvědomila, že by nebylo špatné si něco na ten papír napsat. 

Po angličtině jsem měla 1,5 hodiny pauzu, kdy jsem se snažila pročítat otázky z češtiny – zbytečně nic už mi v hlavě nezůstalo. No a z češtiny jsem si pro jistotu vylosovala číslo 19, tedy předposlední. Pro mě osobně to znamenala kniha Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou od Arnošta Lustiga. A vlastně jsem byla ráda, v češtině bych byla ráda za cokoliv z 20. Století. Neumělecký text byla nějaká zpráva a publicistické texty mi přijdou nejjednodušší. 

Byla jsem před zkouškou ve stresu? V neskutečném, ale myslím, že poctivá práce a příprava se vyplácí. Trochu mě potom štvalo, že jsem maturovala až předposlední, tak jsem akorát věděla, jak už to skoro všichni zvládli. Všichni najednou prohlašovali, jak to bylo easy. Akorát mě to znervózňovalo.

Ve výsledku moje maturita dopadla za 4 a k tomu matematika + na výbornou. Tak se tedy těším na podzim a slibovaných 6000,- pro 500 nejlepších maturantů na VUT. Aspoň budu mít na vánoční dárky :D.

S učením asi úplně nekončím, teď jsem si umanula, že se naučím rychločtení. Přijde mi super to umět a zase je to výzva. A ještě bych si ráda mechaniku ze střední školy převedla více do fyzikální řeči, tedy integrály a derivace a správné nezjednodušené postupy. O prázdninách pro změnu začnu s deskriptivní geometrií, ale to asi poprosím kamaráda. 

Protože se neučím na přijímačky, můžu vymýšlet podobné hlouposti. To, čemu se věnujete, by měla být zároveň i vášeň, protože jinak mi přijde děsivé studovat něco, co mě nebaví, a mít vidinu toho, že v daném oboru budu ještě 30 let makat. 

M. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)