Pages

středa 4. května 2016

Poslušně hlásím, že maturuju!


Dvě pětin maturity mám za sebou! Systém pětin je jednoduchý – matematika, český jazyk (test + sloh), fyzika, angličtina (ústní) a český jazyk (ústní). 

V pondělí 2. května jsem ráno psala maturitu z matematiky. Nebyla jsem ani moc nervózní, matiku mám ráda, baví mě. Naštěstí v testu nebylo nic náročného a vše jsem spočítala bez problémů a ještě si to dvakrát zkontrolovala, našla jsem tam chyby a opravila je. Výsledky zatím nevíme, ale doufám, že 84%, které stačí na 1, získám. To je totiž luxus, který jsme na gymplu neměli nikdy. Vždycky jsme na hodnocení výborný museli mít 90% a více. 

Včerejšek patřil češtině. To už pro mě taková pohádka nebyla. Věděla jsem, že bajky psal Ezop, věděla jsem i záhadný epizeuxis. Jen mi dělají problém úlohy, kde mám najít pravopisnou chybu. Pokud je ta chyba do očí bijící, tak to ještě zvládnu, ale často to tak není. Při psaném projevu se jevům, které mi dělají problémy, zkrátka vyhýbám nebo sáhnu po pravidlech pravopisu, které jsou na poličce. Čeština je pro mě zklamáním. Ale můžu si za to sama. Nemám pro mateřštinu cit, ale přitom vím, že je to jazyk krásný a obdivuju všechny, kteří s ním pracují s lehkostí a jemným humorem. Nikdy jsem se češtině ani nijak nevěnovala, byl to předmět, který jsem ve škole prostě měla a často jsem dělala něco úplně jiného. Přesto bych teď chtěla, aby pro mě byla maturita z čeština podobná pohoda jak z matiky. Chci trochu moc :D.
Pocit ze slohové práce nemám dobrý. Téma mi osobně nesedělo ani jedno a neumím si vymýšlet báchorky a napínavé a čtivé příběhy, proto jsem volila úvahový text o syndromu vyhoření. Podle mého názoru jsem zase akorát napsala snůšku blbin a nesmyslů, které radši neměly spatřit světlo světa, ale na to už se nikdo neptá :D. 

Dnes jsem začala opakovat fyziku a ještě chci stihnout projít některé otázky do angličtiny, protože momentálně mi přijde, že si historii USA nebo UK nikdy v životě nezapamatuji. Zítra si ještě půjdu napsat nepovinnou zkoušku Matematika +, ale to je opravdu jen zkouška od slova zkusit. Chci vědět, jak na tom jsem, protože se chystám na technickou školu…
To by bylo o mých pocitech z maturity, to horší mě ještě čeká. Musím se připravit na ústní, které mě čekají 19. května.

3 komentáře:

 1. Tak to máš můj obdiv, za tu matiku, já bych to nedala ani náhodou! Mám mozek nastavený přesně opačně :D Spíš jazykově, než logicky - takže matika a rozhodně fyzika by u mě ani náhodou neprošly.
  Na to, že říkáš, že ti čeština moc blízká není, píšeš spisovně a bez chyb, takže bych se toho zas až tak nebála :) A slohovka..víš co, u těch úvah je výhoda, že jsou to tvé subjektivní názory, takže to v podstatě snůška keců být může :D
  Ne, věřím tomu, že písemné jsme zvládly :) Teď jen vytrvat a narvat do hlavy ten zbytek.
  Skoro Ti závidím, že máš ústní už 19, já až 25... To máš o celý týden delší volno a o týden méně stresů!

  OdpovědětVymazat
 2. Matiku jsem měla za 3- o bod! :D ale nijak mě to netrápilo. No a čeština- naštěstí za 3 :D pravopis mi jde, ale zbytek je děs a hrůza :D psát neumím a mluvit o knize taky ne :D
  Držím palce - všechno budeš mít určitě na výbornou :)

  OdpovědětVymazat

Díky za každý komentář a názor. Přeji Ti krásný usměvavý den! :)